SPORTIVI BUTTERFLY

DRAGOȘ BUJOR

Dragoș Bujor

Performanțe:
Argint la simplu masculin la Top 16 Minimes 2017

Club:
CSA Steaua București

Paleta:
Lemn de paletă ZHANG JIKE ZLC
Forhand: DIGNICS 05
Rever: DIGNICS 05

IULIAN CHIRIȚA

Iulian Chirița
Performanțe:
Bronz la simplu la ITTF World Cadet Challenge 2019
Argint la simplu la CEC 2019
Campion European la dublu la CEC 2019
Argint la echipe la CEC 2019

Club:
CS Voința Câmpulung

Paleta:
Lemn de paletă VISCARIA
Forhand: TENERGY 05 HARD
Rever: TENERGY 05

ADINA DIACONU

Adina Diaconu
Performanțe:
Campioană Europeană la dublu mixt la CE U21 2020
Bronz la simplu feminin la CE U21 2020
Campioană Europeană la simplu feminin la CE U21 2019
Campioană Europeană la echipe la CE 2019
Campioană Europeană la echipe la CE 2017
Campioană Europeană la echipe în anul CEJ 2017
Campioană Mondială la dublu junioare în anul 2016
Bronz la simplu junioare la CMJ 2016
Campioană Europeană la simplu la CEJ 2016
Vicecampioană Europeană la echipe la CE 2015
Campioană Europeană la simplu la CEJ 2015
Campioană Europeană la echipe la CEJ 2015
Campioană Europeană la simplu la CEC 2014
Campioană Europeană la dublu la CEC 2014
Campioană Europeană la dublu mixt la CEC 2014
Campioană Europeană la echipe la CEC 2014
Campioană Europeană la simplu la CEC 2013
Campioană Europeană la dublu la CEC 2013
Campioană Europeană la echipe la CEC 2013
Campioană Europeană la dublu la CEC 2012

Club:
Metz Tennis de Table (FRA)

Paleta:
Lemn de paletă TIMO BOLL ALC
Forhand: DIGNICS 09C
Rever: DIGNICS 09C

DANIELA DODEAN-MONTEIRO

Daniela Dodean-Monteiro
Performanțe:
Campioană Europeană la echipe la CE 2019
Campioană Europeană la echipe la CE 2017
Campioană Europeană la dublu mixt la CE 2016
Vicecampioană Europeană la echipe la CE 2015
Vicecampioană Europeana la echipe la CE 2013
Campioană Europeană la dublu la CE 2012

Club:
Metz Tennis de Table (FRA)

Paleta:
Lemn de paletă PRIMORAC CARBON
Forhand: TENERGY 05
Rever: TENERGY 05

DARIUS MOVILEANU

Darius Movileanu
Performanțe:
Câștigător la simplu al ITTF World Cadet Challenge 2019
Campion European la simplu la CEC 2019
Bronz la dublu mixt la CEC 2019
Argint la echipe la CEC 2019
Argint la dublu la CEC 2018

Club:
CSA Steaua București

Paleta:
Lemn de paletă ZHANG JIKE SUPER ZLC
Forhand: DIGNICS 09C
Rever: DIGNICS 05

ELIZABETA SAMARA

Elizabeta Samara
Performanțe:
Campioană Europeană la echipe la CE 2019
Campioană Europeană la echipe la CE 2017
Campioană Europeană la simlu feminin la CE 2015
Vicecampioană Europeană la dublu feminin la CE 2015
Vicecampioană Europeană la echipe la CE 2015
Vicecampioană Europeană la echipe la CE 2013
Bronz la dublu mixt la CE 2013
Campioană Europeană la dublu la CE 2012
Campioană Europeană la dublu mixt la CE 2012

Club:
KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg (POL)

Paleta:
Lemn de paletă MIZUTANI JUN SUPER ZLC
Forhand: TENERGY 05
Rever: TENERGY 05

RAREȘ ȘIPOȘ

Rareș Șipoș
Performanțe:
Argint la simplu la CE U21 2020
Campion European de dublu la CE U21 2020
Bronz la simplu la CE U21 2019
Bronz la simplu la CEJ 2018
Bronz la dublu la CEJ 2018
Bronz la echipe la CEJ 2018
Bronz la simplu la CEJ 2017
Bronz la echipe la CEJ 2017
Bronz la echipe la CEJ 2016
Bronz la simplu la CEC 2015
Argint la dublu la CEC 2015
Bronz la echipe la CEC 2015
Campion European de simplu la CEC 2014
Vicecampion European de dublu la CEC 2014
Vicecampion European de dublu mixt la CEC 2014
Vicecampion European la echipe la CEC 2014

Club:
Bad Homburg (GER)

Paleta:
Lemn de paletă TIMO BOLL ALC
Forhand: TENERGY 05 HARD
Rever: DIGNICS 05

HUNOR SZOCS

Hunor Szocs
Performanțe:
Câștigator al ITTF World Tour Belgium Open 2015
Campion European de dublu la CEJ 2010
Campion European de simplu la CEC 2007

Club:
SV Werder Bremen (GER)

Paleta:
Lemn de paletă VISCARIA
Forhand: DIGNICS 09C
Rever: TENERGY 05

ELENA ZAHARIA

Elena Zaharia
Performanțe:
Bronz la simplu la ITTF World Cadet Challenge 2019
Campioană Europeană la simplu la CEC 2019
Campioană Europeană la dublu la CEC 2019
Bronz la echipe la CEC 2019
Campioană Europeană de simplu la CEC 2018
Campioană Europeană pe echipe la CEC 2018
Bronz la echipe la CEC 2016

Club:
LPS Nicolae Rotaru Constanța

Paleta:
Lemn de paletă KORBEL SK7
Forhand: TENERGY 05
Rever: TENERGY 05

ANTRENORI BUTTERFLY

ADRIAN CRIȘAN

Adrian Crișan
Performanțe:
Locul 5 la JO Londra 2012
Bronz la simplu la CE 2012
Bronz la dublu mixt la CE 2011
Bronz la echipe la CE 2009
Bronz la echipe la CE 2007
Bronz la echipe la CE 2005
10 titluri naționale la simplu

Club:
CSM Bistrița

Paleta:
Lemn de paletă ZHANG JIKE ALC
Forhand: TENERGY 05
Rever: TENERGY 05

INTERNAȚIONAL

BUTTERFLY GLOBAL
BUTTERFLY EUROPA